Zamknij

USA. Co najmniej 8 ofiar strzelaniny w Houston. Domniemany sprawca zatrzymany!

Redakcja
18.05.2018 18:03
Teksas
fot. YouTube screen

Od 8 do 10 osób zginęło w piątek w strzelaninie w szkole średniej w mieście Santa Fe w stanie Teksas - poinformowała lokalna policja. Według ustaleń służb, większość zabitych to uczniowie. Funkcjonariusze zatrzymali już także domniemanego zabójcę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawcą piątkowej strzelaniny w szkole średniej w mieście Santa Fe w Teksasie z co najmniej ośmioma ofiarami śmiertelnymi był uczeń tej szkoły - poinformował szeryf hrabstwa Harris, w którym leży Santa Fe.

Domniemanego zabójcę aresztowano - powiedział na konferencji szeryf Ed Gonzalez, dodając, że teren szkoły jest wciąż traktowany jako miejsce, gdzie trwają działania przestępcze.

Co się wydarzyło w Houston?

Naoczny świadek w rozmowie z lokalnymi mediami powiedział, że uczniowie uciekli ze szkoły w panice. Jak relacjonował jeden z rodziców, który przybył do szkoły wkrótce po strzelaninie, część dzieci była zabierania ze szkoły przez karetki. 

- Mój syn powiedział, że ktoś wszedł do klasy artystycznej i zaczął strzelać do wielu dzieci - dodał mężczyzna. 

Transmisja NA ŻYWO w telewizji ABC News: 

Kampus Santa Fe High School otoczył kordon policji. Służby wyprowadziły ze szkoły uczniów wraz z nauczycielami. Część dzieci została ewakuowana do pobliskiego sklepu z artykułami samochodowymi.

RadioZET.pl/AFP/PAP/DG/MP