Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Profesor zwrócił uwagę na ubiór studentki. Ta rozebrała się na oczach wykładowców [ZDJĘCIA]

10.05.2018 16:57
xxx wiadomosci

Profesorowie i studenci na Uniwersytecie Cornella w Nowym Jorku doznali szoku, gdy jedna ze studentek rozebrała się na sali, by zaprotestować przeciwko uwadze wykładowcy. Mężczyzna miał skomentować ubiór dziewczyny. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania z niecodziennej jak na akademickie standardy sytuacji. 

Profesor zwrócił uwagę na ubiór studentki. Ta rozebrała się na oczach wykładowców [ZDJĘCIA] fot. YouTube screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informują amerykańskie media, do zdarzenia na uczelni w Nowym Jorku doszło w środę. 18-letnia Letitia Chai w ramach zajęć z profesorem Maggorem przedstawiała schemat swojej pracy magisterskiej na temat rehabilitacji wysiedleńców i uchodźców. Wykładowca w trakcie wystąpienia dziewczyny zwrócił uwagę na jej krótkie spodenki. Studentka miała na sobie koszulę z długimi rękawami i dżinsowe spodenki.

18-latka postanowiła przerwać swoją prezentację i zaczęła... się rozbierać! Letitia Chai stwierdziła, że chciała stawić czoła „opresyjnym wierzeniom i dyskryminacji” — cytuje „Mirror”. 

Profesor Maggor w rozmowie z akademickimi mediami Uniwersytetu Cornell powiedział, że nie mówi swoim uczniom, w co mają się ubierać, ani nie określa „odpowiedniego ubioru”. Z kolei 11 na 14 uczniów obecnych przy zdarzeniu zadeklarowało, że opisana przez 18-latkę historia nie odzwierciedla dokładnie wydarzeń z wykładu. Studenci wydali wspólne oświadczenie, w którym stanęli w obronie profesora. 

Letitia Chai rozebrała się na oczach profesorów: 

RadioZET.pl/Mirror/DG 

Oceń