Profesor zwrócił uwagę na ubiór studentki. Ta rozebrała się na oczach wykładowców [ZDJĘCIA]

Redakcja
10.05.2018 16:57
Profesor zwrócił uwagę na ubiór studentki. Ta rozebrała się na oczach wykładowców [ZDJĘCIA]
fot. YouTube screen

Profesorowie i studenci na Uniwersytecie Cornella w Nowym Jorku doznali szoku, gdy jedna ze studentek rozebrała się na sali, by zaprotestować przeciwko uwadze wykładowcy. Mężczyzna miał skomentować ubiór dziewczyny. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania z niecodziennej jak na akademickie standardy sytuacji. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informują amerykańskie media, do zdarzenia na uczelni w Nowym Jorku doszło w środę. 18-letnia Letitia Chai w ramach zajęć z profesorem Maggorem przedstawiała schemat swojej pracy magisterskiej na temat rehabilitacji wysiedleńców i uchodźców. Wykładowca w trakcie wystąpienia dziewczyny zwrócił uwagę na jej krótkie spodenki. Studentka miała na sobie koszulę z długimi rękawami i dżinsowe spodenki.

18-latka postanowiła przerwać swoją prezentację i zaczęła... się rozbierać! Letitia Chai stwierdziła, że chciała stawić czoła „opresyjnym wierzeniom i dyskryminacji” — cytuje „Mirror”. 

Zobacz także

Profesor Maggor w rozmowie z akademickimi mediami Uniwersytetu Cornell powiedział, że nie mówi swoim uczniom, w co mają się ubierać, ani nie określa „odpowiedniego ubioru”. Z kolei 11 na 14 uczniów obecnych przy zdarzeniu zadeklarowało, że opisana przez 18-latkę historia nie odzwierciedla dokładnie wydarzeń z wykładu. Studenci wydali wspólne oświadczenie, w którym stanęli w obronie profesora. 

Letitia Chai rozebrała się na oczach profesorów: 

RadioZET.pl/Mirror/DG