Zamknij

Myślała, że to zwykły ból gardła. Zmarła dwa tygodnie później

Redakcja
03.11.2018 12:20
Myślała, że to zwykły ból gardła. Zmarła dwa tygodnie później
fot. GoFundMe/Samantha Scott

23-letnia wioślarka z Uniwersytetu Stanowego w Kansas zmarła niespodziewanie na rzadką infekcję bakteryjną. Studentka skarżyła się na dokuczliwy ból gardła. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podają amerykańskie media, Samantha Scott była znakomitym kapitanem drużyny wioślarskiej Uniwersytetu Stanowego w Kansas. Władze uczelni przepowiadały jej wielką karierę. 23-latka dwa tygodnie temu zaczęła odczuwać uciążliwy ból i obrzęk w gardle. Podejrzewała, że choruje na zapalenie migdałków

Samantha trafiła do szpitala, gdy jej stan zdrowia zaczął się pogarszać. Lekarze zdiagnozowali u 23-latki zespół Lemierre'a - niezwykle rzadką infekcję, której początkowymi objawami są ból gardła i gorączka. Następnie infekcja gardła rozprzestrzenia się do głównego naczynia krwionośnego, co powoduje zatrucie krwioobiegu i zakrzepy krwi. 

"Samanta była świetną liderką naszej drużyny i co ważniejsze, wspaniałą osobą. Była bardzo lubiana przez wszystkich swoich kolegów z drużyny'' - napisał w oświadczeniu trener wioślarstwa Patrick Sweene.

Zobacz także

Długoletnia przyjaciółka Samanthy z jej rodzinnego miasta na portalu GoFundMe założyła zbiórkę pieniędzy, aby pomóc rodzinie 23-latki w opłacaniu rachunków medycznych i pogrzebowych. 

RadioZET.pl/People/DG