Zamknij

Szkoła ogłosiła, że nie będzie zatrudniać osób zaszczepionych przeciw Covid-19

28.04.2021 13:33
Miami
fot. Chandan Khanna/AFP/East News

Władze prywatnej szkoły na Florydzie, założonej przez antyszczepionkową aktywistkę, przestrzegły nauczycieli i innych pracowników, że nie będą zatrudniać nikogo, kto przyjął preparat przeciwko Covid-19 - podaje w środę portal telewizji ABC News. Oprócz tego poinformowali tych pracowników, którzy przyjęli już szczepionkę, aby nie kontaktowali się z uczniami. 

USA. Władze Centner Academy w Miami wysłały w tej sprawie zawiadomienie do rodziców w poniedziałek, informując o nowej polityce dla dwóch kampusów przeznaczonych dla około 300 dzieci w wieku przedszkolnym do wieku gimnazjalnego. Nauczyciele i pracownicy, którzy już przyjęli szczepionkę, zostali poinformowani, że nadal podlegają szkole, ale, żeby nie kontaktowali się z uczniami.

USA. Szkoła nie będzie zatrudniać osób zaszczepionych przecie Covid-19

Współzałożycielka placówki Leila Centner poinformowała pracowników w liście w zeszłym tygodniu, że podjęła tę decyzję z "bardzo ciężkim sercem". Centner poprosiła tych, którzy nie otrzymali szczepionki na Covid-19, aby poczekali z tym do końca roku szkolnego, a nawet wtedy zaleciła wstrzymanie się przed zaszczepieniem.

Centner podtrzymała swą decyzję we wtorek w oświadczeniu przesłanym agencji Associated Press, które zawierało nieudowodnione twierdzenie, że nieszczepione kobiety doświadczyły poronień i innych problemów rozrodczych tylko przez przebywanie w pobliżu zaszczepionych osób.

Agencja Żywności i Leków (FDA), Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz wiodące instytucje zajmujące się zdrowiem kobiet uznały szczepionki przeciwko Covid-19 stosowane w USA za bezpieczne i skuteczne. Są one poddawane bezprecedensowej kontroli pod kątem bezpieczeństwa. W całym kraju nauczyciele otrzymali priorytetowy dostęp do szczepionek, aby uchronić ich przed narażeniem na koronawirusa, gdy szkoły zostaną ponownie otwarte.

Szkoła w Miami. Antyszczepionkowcy i "wolność medyczna"

Leila Centner i jej mąż David założyli szkołę w 2019 roku po przeprowadzce z Nowego Jorku do Miami. Strona internetowa szkoły promuje "wolność medyczną" od szczepionek i oferuje pomoc rodzicom w rezygnacji ze szczepionek, które wymagane są dla uczniów na Florydzie.

Wcześniej w tym miesiącu Centner skrytykowała środki podjęte przez CDC w celu ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa, i oświadczyła, że jej szkoła działa wbrew wytycznym od momentu ponownego otwarcia we wrześniu.

RadioZET.pl/PAP