Zamknij

„Bardzo poważnie podchodzimy do dyscypliny”. Szkoła przywraca kary cielesne

Redakcja
13.09.2018 13:08
„Bardzo poważnie podchodzimy do dyscypliny”. Szkoła przywraca kary cielesne
fot. Shutterstock

Szkoła w Hephzibah w stanie Georgia poprosiła rodziców o wydanie zgody na stosowanie kar cielesnych wobec uczniów. Dzieci mają być uderzane drewnianą deską. Informacja obiegła media w całych Stanach Zjednoczonych. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Jak informuje portal CBS News, szkoła wysłała do rodziców formularz, w którym objaśniła procedurę zdyscyplinowania i karania uczniów drewnianą deską. „Uczeń zostanie zabrany do zamkniętego pomieszczenia, położy ręce na kolanach lub meblach i zostanie uderzony deską w pośladki” – napisano w formularzu.

Uczeń może być uderzony maksymalnie trzy razy. Deska do bicia ma mieć ponad 60 centymetrów długości, 2 cm grubości i 15 cm szerokości.

Kary cielesne w szkole 

– W tej szkole bardzo poważnie podchodzimy do dyscypliny. Był czas, w którym kary cielesne były normą w szkole i nie mieliśmy problemów z młodzieżą – powiedział dyrektor szkoły Jody Boulineau.

Zobacz także

Boulineau dodał, że rodzice mogą odmówić wydania zgody na stosowanie kar cielesnych wobec uczniów. Formularze odesłało około 100 rodziców. Co trzeci rodzic wyraził zgodę na kary cielesne wobec dzieci. 

Dyrektor szkoły powiedział, że reakcja rodziców była zróżnicowana. „Słyszałem: »Świetnie, najwyższy czas, tak się cieszymy, że to się znowu dzieje, nie powinniśmy nigdy tego nie robić w szkołach« lub: »O mój Boże, nie mogę uwierzyć, że to robisz«” – powiedział.

Bicie dzieci przez nauczycieli w szkołach jest legalne w 20 stanach USA.

RadioZET.pl/CBS News/DG