Zamknij

Tornado spustoszyło Alabamę. Siedmioosobowa rodzina zginęła we śnie [ZDJĘCIA]

Redakcja
06.03.2019 07:22
Tornado spustoszyło Alabamę. Siedmioosobowa rodzina zginęła we śnie [ZDJĘCIA]
fot. ALEX WONG/Getty AFP/East News

Tornado spustoszyło stan Alabama w USA. Wśród 23 ofiar śmiertelnych znalazła się siedmioosobowa rodzina, w tym czworo dzieci – poinformowały we wtorek władze. Ofiary w wieku od 6 do 89 lat znaleziono w pobliżu ich domów. Osiem osób uznano za zaginione.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Stan Alabama położony jest w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych nad Zatoką Meksykańską. Hrabstwo Lee jest zamieszkiwane przez ponad 140 tys. mieszkańców.

Tornado w USA. Bilans ofiar

Huragan przeszedł przez pas o długości kilku kilometrów i szerokości ok. 800 m, zmiatając wszystko, co napotkał po drodze.

– Problemem jest ogrom rumowisk, jakie powstały na miejscach, gdzie znajdowały się domy po przejściu tornad – powiedział szeryf zdewastowanego przez żywioł hrabstwa Lee, Jay Jones, w wywiadzie dla stacji telewizyjnej WRLB-TV.

Jak ocenił koroner hrabstwa Bill Harris, prawie wszystkie ofiary zostały najprawdopodobniej zaskoczone we śnie. Ich domy zostały całkowicie zniszczone.

Zobacz także

W ocenie szeryfa Jonesa pod zwałami gruzu wciąż mogą znajdować się ludzie. „Ludzie są wydobywani na powierzchnię przez ekipy ratownicze” – podkreślił Jones.

Tornada, zjawisko częste na południu USA o tej porze roku, zerwały sieć energetyczną, pozbawiając prądu ok. 10 tys. gospodarstw domowych.

Żywioł nawiedził wschodnią część stanu Alabama w niedzielę.

RadioZET.pl/PAP/DG