\' : \'extension/ezmultiupload/design/standard/override/templates/node/view/line_thumbnail.tpl\'))))' )); ?>
Zamknij

Trump zaprasza Putina do Waszyngtonu. Mają spotkać się jesienią

Redakcja
19.07.2018 23:57
USA. Trump polecił zaprosić Putina do Białego Domu
fot. AP Photo/Pablo Martinez Monsivais/East News

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała, że prezydent USA Donald Trump polecił swemu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johnowi Boltonowi, aby zaprosił do Waszyngtonu rosyjskiego przywódcę Władimira Putina. Obaj przywódcy rozmawiali 16 lipca w Helsinkach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy Trump sprawdza się jako prezydent?

Liczba głosów:

"Prezydent Trump poprosił Boltona, aby zaprosił prezydenta Putina do Waszyngtonu jesienią, rozmowy trwają" - napisała na Twitterze Sanders.

Wcześniej w czwartek Trump napisał na Twitterze, że spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem "było wielkim sukcesem, z wyłączeniem prawdziwego wroga ludu - Fake News Media". "Czekam z niecierpliwością na nasze drugie spotkanie" - dodał.

Trump wyjaśnił, że oczekuje kolejnej rundy rozmów, aby wraz z Putinem zająć się "wdrażaniem niektórych, spośród wielu rzeczy, o których dyskutowaliśmy, włącznie z powstrzymaniem terroryzmu, bezpieczeństwem Izraela, proliferacją broni nuklearnej, cyberatakami, handlem, Ukrainą, pokojem na Bliskim Wschodzie, Koreą Północną i innymi" - napisał.

Zobacz także

Pierwsze spotkanie Trumpa z Putinem miało miejsce 16 lipca w Helsinkach. Wystąpienie prezydenta USA po szczycie wywołało wiele kontrowersji.

Podczas konferencji prasowej, stojąc obok Putina, Trump powiedział, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów w 2016 roku na jego korzyść, wbrew wnioskom przedstawionym mu przez amerykański kontrwywiad.

Zobacz także

Podkreślił, że Putin "niezwykle mocno" odrzucał w poniedziałek te zarzuty. Pytany, komu wierzy w sprawie Russiagate: FBI czy Putinowi, powiedział, że ma powody, by wierzyć obu stronom.

Trump powiedział też, że Stany Zjednoczone i Rosja "dokonają wielkich rzeczy".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD