Zamknij

Oficjalnie: Donald Trump podał miejsce i termin spotkania z Kim Dzong Unem

Redakcja
10.05.2018 17:04
Donald Trump
fot. PAP/EPA

Prezydent USA Donald Trump poinformował w czwartek na Twitterze, że 12 czerwca w Singapurze spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. "Będziemy się obaj starali, aby był to szczególny moment dla Światowego Pokoju!" - napisał prezydent.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Bardzo oczekiwane spotkanie między Kim Dzong Unem a mną będzie miało miejsce w Singapurze 12 czerwca" - głosi tweet Trumpa. 

Spotkanie Donald Trump - Kim Dzong Un 

Biały Dom wcześniej informował wcześniej, że historyczny szczyt może odbyć się w maju, o ile Pjongjang pójdzie na pewne ustępstwa w sprawie swego programu nuklearnego i innych kwestii spornych.

Zobacz także

Po wielomiesięcznym okresie wzmożonego napięcia wokół północnokoreańskich programów nuklearnego i rakietowego na początku roku rozpoczęła się odwilż w relacjach, czego dowodem było niedawne spotkanie Kima i Muna. W podpisanej po rozmowach wspólnej deklaracji zapowiedzieli oni, że obie Koree będą dążyć do przekształcenia rozejmu w układ pokojowy, który formalnie zakończy wojnę z lat 50. XX wieku, oraz zgodzili się, że konieczna jest "całkowita denuklearyzacja" Półwyspu Koreańskiego.

RadioZET.pl/PAP/DG