Zamknij

Trzy pitbulle rzuciły się na 9-letnie dziecko. Dziewczynka nie przeżyła

21.08.2019 23:45
Trzy pitbulle rzuciły się na 9-letnie dziecko. Dziewczynka nie przeżyła
fot. ArtOlympic/Shutterstock

Sceny rodem z koszmaru rozegrały się w Detroit, w USA. 9-letnia dziewczynka jechała rowerem obok swojego domu. Trzy pasy rasy pitbull, należące do jej sąsiada, wybiegły na ulicę i rzuciły się na dziecko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Emma Hernandez przemierzała rowerem niewielki odcinek drogi, pomiędzy swoim domem a posesją sąsiada. Nagle trzy pittbulle zaatakowały dziecko, dotkliwie ją ranią.

Zobacz także

Rozpaczliwe krzyki 9-latki usłyszeli przechodnie. Świadkowie oraz ojciec dziewczynki zaczęli odciągać rozwścieczone zwierzęta. Kiedy próby te przyniosły skutku, zaczęli rzucać w psy kamieniami. Według doniesień Sky News, sąsiad dziewczynki zastrzelił jedno ze zwierząt.

Dziewczynkę próbowano reanimować

9-letnią Emmę próbował reanimować ojciec. Na miejsce tragicznego zdarzenia wezwano również karetkę pogotowia. Ratownikom medycznym nie udało się uratować dziecka.

Zobacz także

Policja aresztowała mężczyznę, do którego należały psy. Pitbulle prawdopodobnie zostaną uśpione.

"Kłóciłem się z sąsiadem o te pitbulle, nie dbał o nie"

Jak relacjonował w rozmowie z mediami zrozpaczony ojciec 9-latki, od dawna zwracał sąsiadowi uwagę na fakt, że ogrodzenie jest za słabe i psy mogą się przez nie przedostać. - W zeszłym tygodniu kłóciłem się z sąsiadem o te pitbulle, a on po prostu o nie nie dbał. Mógł temu zapobiec – powiedział Armando Hernandez.

Zobacz także

- Naprawdę mam teraz złamane serce. Nie potrafię tego wyjaśnić. Tylko za każdym razem, gdy zamykam oczy, widzę moją córeczkę – mówił.

  RadioZET/pl/Sky News