Zamknij

Kazał 10-latce iść 8 km pieszo, sam jechał autem i nagrywał. Miał powód [WIDEO]

Redakcja
07.12.2018 11:34
USA
fot. Facebook/Matt Cox

10-letnia Kristen zapamięta ten spacer na całe życie. Jej ojciec kazał jej przejść o własnych nogach 8-kilometrową trasę z domu do szkoły. Sam w tym czasie jechał za nią samochodem, nagrywając przy tym wideo z autorskim komentarzem. A wszystko to w celach wychowawczych. 

Matt Cox, mieszkaniec Swanton w amerykańskim stanie Ohio, postanowił w nietypowy sposób pokazać córce, jak bardzo niewłaściwą postawą jest brak szacunku wobec słabszych. 10-letnia Kristen została bowiem ukarana 3-dniowym zawieszeniem w prawach ucznia za znęcanie się nad innymi dzieckiem.

Kazał jej iść pieszo, on sam prowadził auto

Jej ojciec uznał jednak, że to niewystarczająca kara i postanowił zafundować jej „ścieżkę zdrowia” – kazał jej przebyć o własnych nogach trasę z domu do szkoły. Czyli, bagatela, 8 kilometrów. Cox w tym czasie prowadził samochód, nagrywając filmik, w którym wyjaśniał, co ma na celu taka lekcja:

– Pozwólcie, że wyjaśnię; zastraszanie jest nie do przyjęcia. To jest mój sposób na powstrzymanie takich zachowań, choć zdaję sobie sprawę z tego, że wielu rodziców będzie oburzonych – mówi na nagraniu opublikowanym na swoim profilu na Facebooku. 

Komentarze innych użytkowników

Wychodzi na to, że dziewczynka zrozumiała, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka. „AKTUALIZACJA! Lekcja zaliczona! Nadal ma wszystkie kończyny, jest szczęśliwa i zdrowa, wydaje się, że ma nowe spojrzenie na znęcanie się oraz docenia bardziej niektóre proste rzeczy w życiu, które zwykła uważać za pewnik” – napisał później Cox.

Zobacz także

W komentarzach pod filmem, który Cox upublicznił na swoim FB, użytkownicy w większości reagowali entuzjastycznie, gratulując mężczyźnie niestandardowych metod wychowawczych i mądrego podejścia do sprawy, daleko wykraczającego poza zwykłe wymierzanie kary. 

RadioZET.pl/Fakt24.pl/Facebook/MP