Zamknij

Napastnik chciał porwać 5-latka. Dzielna kobieta uratowała swoje dziecko

18.07.2021 13:42
Napastnik chciał porwać 5-latka. Dzielna kobieta uratowała swoje dziecko
fot. Policja Nowy Jork

Dzięki znakomitemu refleksowi kobieta spacerująca ulicami Queens z trójką swych dzieci zdołała wyrwać 5-letniego syna z rąk porywacza. Dziecko było już w samochodzie przestępcy. Matka zdołała je wyciągnąć przez na wpół otwarte okno - podaje w niedzielę BBC.

USA. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Materiał filmowy z kamer technicznych, jaki w niedzielę zamieszczono na portalu BBC News, pozwala odtworzyć przebieg wydarzeń. Widać na nim samochód, który nagle zatrzymuje się przy krawężniku i wyskakującego z niego mężczyznę. Podbiega on do kobiety z trójką dzieci i po pochwyceniu małoletniego chłopca szybko wsadza go do samochodu.

Matka dziecka bez chwili zastanowienia podbiega do pojazdu i nie wdając się w żadne dyskusje z porywaczem, wsadza głowę i ręce do ruszającego samochodu przez otwarte ono. Udaje się jej odzyskać dziecko.

Uratowała swojego 5-letniego syna przed porywaczem. Wideo

W akcję ratowania porwanego chłopca zaangażowali się przechodnie zaalarmowani rozpaczliwymi krzykami latynoskiej kobiety oraz rodzeństwo dziecka. Osoby te zablokowały ruch samochodu.

Jedna z kobiet wezwała policję. Niedoszły porywacz został aresztowany przez policję i przebywa w areszcie. Odpowie za próbę porwania.

Kobieta powiedziała dziennikarzom, że nie sądzi, iż dokonała czegoś więcej niż wymagała sytuacja.

RadioZET.pl/ PAP/ BBC

C