Okradli sklep Apple'a. Zajęło im to...kilkanaście sekund [WIDEO]

Redakcja
14.07.2018 08:59
Apple
fot. Facebook/ABC30 Action News

Przykład wyjątkowo zuchwałej - i niestety skutecznej - kradzieży zarejestrowały kamery w jednym ze sklepów firmowych Apple. Złodzieje potrzebowali zaledwie kilkunastu sekund, żeby ukraśc sprzęt warty prawie 30 tys. dolarów. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w galerii handlowej we Fresno (Kalifornia), gdzie mieści się firmowy sklep Apple. Kamera zamontowana na wprost wejścia zarejestrowała czterech mężczyzn w bluzach z kapturem, którzy wchodzą do środka i nagle...zaczynają chwytać wszystkie umieszczone na specjalnych stołach laptopy:

Cała akcja trwała kilkanaście sekund, na pewno mniej niż pół minuty. Pozostali klienci byli zupełnie zaskoczeni i zdezorientowani sytuacją. Początkowo chyba nawet nie zdawali sobie sprawy, że to mogą być przestępcy (okazało się, że żaden z nich nie był uzbrojony). Tylko jeden z klientów na knieć próbował powstrzymać złodziei, ale bezskutecznie.

Straty spowodowane kradzieżą oszacowano na 27 tysięcy dolarów. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, ale na razie nie znalazła sprawców.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP