Zamknij

Grupa więźniów pozwała zakład karny. Sędzia przyznał im rację

Redakcja
23.04.2019 21:08
Więzienie
fot. Shutterstock

Sędzia federalny nakazał zapewnienie dłuższego snu więźniom w zakładach karnych w hrabstwie Alameda w Kalifornii. Grupa tamtejszych więźniów wniosła pozew, argumentując, że pozbawianie snu jest równoznaczne z okrutną karą.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował dziennik "San Francisco Chronicle", sędzia James Donato nakazał władzom więziennym zrezygnowanie z ogłaszanego przez głośniki co noc o godz. 2.30 przypomnienia więźniom, że powinni wziąć przepisane im lekarstwa. Sędzia zakazał też prowadzenia w więzieniach w hrabstwie Alameda nocami głośnych prac serwisowych, a także serwowania śniadań w dni robocze o godz. 4 nad ranem.

Sędzia zarządził też wyłączanie światła w celach przez godzinę dłużej w dni robocze oraz przez dwie godziny dłużej w weekendy i święta.

Prawnicy biura szeryfa argumentowali, że przypominanie o przyjmowaniu lekarstw jest potrzebne niektórym chorym więźniom, a wczesne śniadania to konieczność, aby więźniów można było na czas dostarczyć do sądów.

Ostatecznie biuro szeryfa zapewniło, że w zakładach karnych przestrzegane będą wszystkie zakazy i nakazy orzeczone przez sędziego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP