Rodzice wykonali zdjęcie przed śmiercią córki. Poruszyło cały świat

Redakcja
15.07.2018 11:00
Rodzice wykonali zdjęcie przed śmiercią córki. Poruszyło cały świat
fot. Twitter screen

Wzruszająca fotografia smutnych rodziców trzymających w objęciach swoją 5-letnią córkę zaledwie kilka godzin przed śmiercią poruszyła internautów na całym świecie. Dziewczynka od dwóch lat walczyła z glejakiem mózgu. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Matka dziewczynki w rozmowie z amerykańskimi mediami przyznała, że Zoey od urodzenia była okazem zdrowia. Pewnego dnia dziecko upadło w parku i zaczęło kuleć. Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie przeszła szczegółowe badania. W lipcu 2016 roku rodzice Zoey usłyszeli od lekarzy diagnozę brzmiącą jak wyrok. U 3-latki wykryto rzadki przypadek glejaka mózgu

Rodzice dziewczynki mieli dwa lata, by przygotować się na odejście dziecka. Z czasem dziewczynka zaczęła mieć problemy z oddychaniem, połykaniem, wzrokiem, snem, chodzeniem i równowagą. Nowotwór pozbawiał jej podstawowych czynności organizmu. 

Zobacz także

W czerwcu br. stan zdrowia 5-latki gwałtownie się pogorszył. Rodzice wiedzieli, że to ostatnie chwile jej życia. Matka dziewczynki opublikowała w sieci wzruszające zdjęcie. Nieprzytomna 5-latka leżała w objęciach kochających rodziców. Fotografia poruszyła internautów na całym świecie. 

Rodzina spędziła cały dzień słuchając muzyki i oglądając jeden z ulubionych filmów Zoey: "Harry Potter i Więzień Azkabanu" - napisały amerykańskie media

Glejak mózgu jest bardzo rzadką i wysoce agresywną postacią raka. Najczęściej występuje u dzieci w wieku od pięciu do dziewięciu lat. W Stanach Zjednoczonych diagnozuje się go u 300 dzieci rocznie. 

RadioZET.pl/DG