Zamknij

Znany youtuber oskarżony o molestowanie. Jego filmy z nastolatkami nadal w sieci

Redakcja
24.09.2018 21:33
USA. Youtuber oskarżony o molestowanie. Jego filmy z nastolatkami nadal w sieci
fot. Photographee.eu/Shutterstock

Twórca popularnych wśród nastolatek kanałów w serwisie YouTube został oskarżony o molestowanie dziewczyny, która brała udział w jego nagraniach. Mimo to jego filmy nadal można obejrzeć w sieci.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał portal Buzzfeed News, sprawa dotyczy 55-letniego Iana Ryletta. Mężczyzna jest właścicielem kilku kanałów w serwisie YouTube skierowanych do nastolatek. Największy z kanałów - SevenSuperGirls - ma 9 milionów subskrybentów i 5 miliardów wyświetleń.

16 sierpnia tego roku w hrabstwie Orange na Florydzie policja interweniowała w pokoju hotelowym Ryletta. Mężczyzna miał molestować dziewczynę poniżej 16 roku życia. Domagał się, aby się przed nim rozebrała i "ćwiczyła owijanie swoich piersi, aby wyglądały na mniejsze na nagraniu wideo".

Zobacz także

Według raportu śledczych youtuber dotykał ofiarę po piersiach i siłą ją rozbierał. Ponadto mężczyzna miał grozić ukaraniem, jeśli nie wykona jego żądań. Sprawca nie przyznał się do zarzutów o molestowanie. Zwrócił śledczym swój paszport. Ma stanąć przed sądem jeszcze w tym roku.

O zarzutach dla Ryletta serwis YouTube dowiedział się jeszcze w sierpniu, a mimo to nadal jego widea z udziałem dziewczyn dostępne są w serwisie.

W filmach produkowanych przez mężczyznę pojawia się rotacyjnie ponad 20 dziewczyn w wieku 8-18 lat. Youtuber płaci im miesięczne wynagrodzenie w zamian za występy przed kamerami, które śledzi miliony internautów. Jedna z byłych blogerek pojawiających się w filmach Ryletta zdradziła, że średnia miesięczna pensja za współpracę z producentem wynosiła 20 tys. dolarów.

Zobacz także

Dziennikarze Buzzfeed News dotarli do innych nastolatek, które brały udział w produkcjach Ryletta. Nie wskazywały one na żadne "niezręczne zachowanie" mężczyzny, ale na jego kontrowersyjne porady. Jedna z nich opowiedziała, jak 55-latek zachęcał ją do noszenia mniejszych strojów kąpielowych przed kamerą.

Poproszony o wyjaśnienia rzecznik YouTube powiedział, że nie ma dowodów na wykorzystywanie seksualne dziewczyn z filmów już opublikowanych w serwisie. Jednocześnie platforma zapewniła, że traktuje informacje o Rylettcie poważnie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Buzzfeed News/PTD