Zamknij

Para chciała zagłodzić własne dzieci. Jest wyrok sądu

Redakcja
01.03.2018 20:10
Para chciała zagłodzić własne dzieci. Jest wyrok sądu
fot. Materiały policyjne

Dosłownie godziny dzieliły trójkę rodzeństwa w wieku 4, 5 i 6 lat od śmierci z zagłodzenia. Policjanci w ostatniej chwili weszli do ich domu, ratując malcom życia. Rodzice i ciotka zostali skazani.

Both Joshua i Brandi Weyant zostali oskarżeni o skrajne zaniedbanie swoich dzieci. Dwie dziewczynki i ich brat do 2016 roku żyli w skrajnej nędzy, w zamkniętym, nieogrzewanym pomieszczeniu, bez jedzenia i picia. Gdy policjanci weszli do ich pokoju, zastali przerażający widok. – Drzwi były zamknięte z zewnątrz, a farba ze ścian była zdrapana tam, gdzie mogły sięgnąć dzieci – pisał o sprawie magazyn „People”.

Dzieci żyły w skrajnie złych warunkach

Joshua i Weyant zeznali, że chcieli ukarać dzieci za kradzież jedzenia. Lekarz sądowy stwierdził, że rodzeństwo dosłownie godziny dzieliły od śmierci z wygłodzenia. „Przez skórę było widać ich kości. Żadne z nich nie ważyło więcej, niż 13 kilogramów” – czytamy.

Zjadały nawet farbę ze ścian

Nawet doświadczeni śledczy nie widzieli wcześniej takich widoków. Rodzeństwo z głodu jadło nawet oderwaną farbę ze ścian, która była w pokoju zdrapana do poziomu, do którego dzieci mogły dosięgnąć.

Zgodnie z decyzją sądu, 33-latek i 38-latka spędzą w więzieniu co najmniej 10 lat.

Na zdjęciach: Both Joshua, Brandi Weyant i dom w którym mieszkali:

Nagranie z ich pokoju:

RadioZET.pl/dailymail.co.uk/fakt24/strz