Zamknij

USA. Zarzuty dla kobiety, która uratowała zwierzęta przed huraganem [WIDEO]

Redakcja
27.09.2018 11:49
USA. Zarzuty za ukrywanie zwierząt przed huraganem
fot. KOLR10 News/YouTube

Mieszkanka amerykańskiego stanu Karolina Północna usłyszała zarzuty z powodu przeprowadzenie ewakuacji zwierząt podczas uderzenia huraganu Florence. Kobieta została aresztowana po tym, jak uratowała dziesiątki czworonogów przed żywiołem. W internecie zbierane są podpisy pod apelem w obronie oskarżonej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała CBS News, Tammie Hedges – założycielka schroniska Crazys Claws N Paws – we wtorek usłyszała prokuratorskie zarzuty przeprowadzenia nielegalnej operacji weterynaryjnej.

Kobieta ukryła 10 psów i 17 kotów w magazynie podczas huraganu Florence.

Zobacz także

Prokurator z hrabstwa Wayne Matthew Delbridge powiedział: – Pasja i miłość do zwierząt jest godna pochwały, ale nie usprawiedliwia niepotrzebnego narażenia ich zdrowia na niebezpieczeństwo, gdy są dostępne bezpieczniejsze metody ratunku.

Dodał, że budynek, gdzie ukryto zwierzęta, nie spełniał warunków weterynaryjnych. Zdaniem prokuratora kobieta wykorzystała nadejście huraganu Florence do zdobycia pieniędzy oraz narkotyków opioidowych.

Prokurator zapowiedział, że da zielone światło dla służb weterynaryjnych, aby podjęły wszelkie niezbędne działania względem Hedges.

Zobacz także

W ubiegłym tygodniu kobieta tłumaczyła lokalnym mediom, że starała się pomóc zwierzętom narażonym na niebezpieczeństwo podczas żywiołu. Potwierdziła, że podała niektórym chorym zwierzętom silny antybiotyk Amoksycylinę. Miejscowo miała podać także czworonogom maść z antybiotykami.

Od piątku, czyli przedstawienia pierwszych zarzutów Hedges, w internecie pod petycją w jej obronie podpisało się ponad 10 tys. osób.

Huragan Florence do tej pory zabił co najmniej 36 osób, z czego większość w Karolinie Północnej – 27.

Zobacz także

RadioZET.pl/CBS News/PTD