Zamknij

USA. Zwłoki trójki dzieci na plaży. Najmłodsze miało 3 miesiące

13.09.2022 07:09

Ciała trójki dzieci znaleziono na plaży w pobliżu słynnej promenady Coney Island w Nowym Jorku – informują amerykańskie media. Nowojorska policja uważa, że mogły one zostać utopione przez matkę.

Coney Island, Nowy Jork
fot. SPENCER PLATT/Getty AFP/East News

Na ciała siedmioletniego Zachary’ego Merdy, czteroletnią Lilanę Merdy oraz 3-miesięcznego Olivera Bondareva natrafiono po około trzech godzinach poszukiwań z użyciem helikoptera i jednostek morskich na Zatoce Dolnej wpadającej do Atlantyku. Dzieci były nieprzytomne, a próby ich ratowania w szpitalu okazały się bezskuteczne.

Nowy Jork. Nie żyje troje dzieci, policja zatrzymała matkę

Władze ostrzegł krewny, że matka zamierza skrzywdzić dzieci. Według agencji Associated Press bosą i przemoczoną 30-letnią Erin Merdy odnaleziono półtorej godziny później. Kobieta szła samotnie w odległości ok. 3 km od plaży i była w pobliżu swojego mieszkania.

Szef departamentu nowojorskiej policji (NYPD) Kenneth Corey oświadczył, że kobieta została przesłuchana, ale jej nie zatrzymano. Jak dodał, wcześniej nie było zgłoszeń o nadużyciach lub zaniedbywaniu przez nią dzieci.

Matka Merdy, Jacqueline Scott, powiedziała "Daily News", że jej córka była kochającą matką, ale miała ostatnio ciężki okres. Mogła przechodzić depresję poporodową. Inną opinię o byłej żonie wyraził w rozmowie z "New York Times" Derrick Merdy mieszkający w Norfolk. Przekonywał, że tylko Zachary jest jego dzieckiem. Ponieważ chłopiec był zaniedbany i mówił, że jest często głodny, walczył, aby uzyskać nad nim opiekę.

"Nie miało znaczenia, jak często dzwoniłem do władz, powiedzieliby mi: «nie masz żadnych wiarygodnych dowodów». Ale nie przeprowadzili prawdziwego dochodzenia" – zarzucał mężczyzna. Cytowana przez "NYT" rzeczniczka miejskiego urzędu ds. świadczeń na rzecz dzieci (ACS) wyjaśniła, że jej agencja prowadzi śledztwo wraz z NYPD. Nie podała bliższych szczegółów.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Associated Press