Zamknij

Postanowił zwrócić książkę do biblioteki po… 84 latach

Redakcja
09.10.2018 17:01
Postanowił zwrócić książkę do biblioteki po… 84 latach
fot. Facebook

Mężczyzna postanowił zwrócić do biblioteki książkę, którą w 1934 roku wypożyczyła jego 11-letnia wówczas matka. Natknął się na nią przypadkowo, podczas domowych porządków. – Lepiej późno niż wcale – napisano na Facebooku biblioteki Shreve Memorial w Luizjanie. Książka wróciła do niej po …84 latach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Książka o której mowa to zbiór wierszy zmarłych mieszkańców fikcyjnego miasta pt. „Spoon River Anthology” autorstwa Edgara Lee Mastersa. 11-letnia dziewczynka wypożyczyła ją z biblioteki Shreve Memorial w Luizjanie w 1934 roku.

Zobacz także

Jackie Morales, asystentka menadżera biblioteki w Luizjanie, z zadowoleniem przyznaje, że „nigdy nie jest za późno, żeby oddać książki do biblioteki”. – Mężczyzna sprzątał dom swoich rodziców, kiedy natknął się na książkę i postanowił zwrócić ją do biblioteki. Był bardzo zaskoczony, że nie została ona oddana wcześniej. Zaznaczał, że jego mama była bardzo odpowiedzialna – mówi.

Biblioteka informuje, że mężczyzna nie poniósł żadnych kosztów w związku z 84-letnią zwłoką w oddaniu książki.„Lepiej późno niż wcale, prawda?”– pisze biblioteka. Pierwsza edycja "Spoon River Anthology", którą zwrócił mężczyzna, wycofana z eksploatacji

RadioZET.pl./CNN/BM