Zamknij

Autonomiczne ciężarówki Ubera wyjechały na drogi w Arizonie. Jeżdżą bez kierowców

Redakcja
06.03.2018 21:44
Autonomiczne ciężarówki Ubera wyjechały na drogi w Arizonie. Jeżdżą bez kierowców
fot. Twitter

Uber nie przestaje zaskakiwać nowymi pomysłami. Tym razem na drogi Arizony wyjechały ich autonomiczne ciężarówki. Firma rozpoczęła tam świadczenie usług logistycznych za pomocą specjalnej aplikacji Uber Freight i własnej floty samojezdnych aut ciężarowych.

Testowe kursy autonomicznych ciężarówek w USA mają rozpocząć rozwinięcie nowej gałęzi, jaką jest logistyka w modelu wykorzystującym logistyczne centra transferowe. Firma twierdzi, że rozpowszechnienie bezzałogowych ciężarówek przyniesie nowe miejsca pracy, bowiem wiele osób będzie musiało pracować nad szeroko rozumianą obsługą i logistyką.

Bezzałogowa flota na szosach Arizony

Jak podaje The Verge, Uber nie opublikował informacji o wielkości swojej floty samojezdnych ciężarówek ani też o rodzaju ładunków, jakie przewożą one w ramach testów. Nie ma też oficjalnego komunikatu na temat długości tras, jakie pokonują auta, a także o liczbie przejazdów, jakie zakończyły się sukcesem.

Nie tylko Uber testuje nowe rozwiązania

Uber nie jest jedyną firmą, która prowadzi testy bezzałogowej floty. Pod koniec 2017 roku testowe przejazdy rozpoczął Embark, który przewozi lodówki pomiędzy Południową Kalifornią i Teksasem. Start-up ten ma na swoim koncie również pokonanie z sukcesem trasy pomiędzy zachodnim i wschodnim wybrzeżem USA.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

RadioZET.pl/TheVerge.com/PAP/strz