Zamknij

Niemcy to już nie raj dla migrantów. Trwają kolejne deportacje do Afganistanu

Redakcja
21.02.2018 07:17
Uchodźcy
fot. East News

Po odrzuceniu wniosków o azyl niemieckie władze deportowały do Afganistanu 14 obywateli tego kraju. Jak poinformowało bawarskie MSW, samolot z Afgańczykami odleciał do Kabulu.

Dziesięciu z deportowanych Afgańczyków przebywało ostatnio w Bawarii, a czterech w innych krajach związkowych RFN.

Afgańczycy popełnili przestępstwa

Zobacz także

Według bawarskiego resortu spraw wewnętrznych sześciu mężczyzn zostało skazanych za przestępstwa, m.in. posiadanie narkotyków, pobicia i fałszowanie dokumentów. Trzech kolejnych odmówiło ujawnienia swej tożsamości, a jeden uznany został za osobę stwarzającą zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

To dziesiąta deportacja migrantów z Niemiec do Afganistanu od grudnia 2016 roku. Podczas poprzednich władze federalne i krajów związkowych deportowały 174 osoby, którym odmówiono azylu.

Zagłosuj

Czy Polska powinna przyjąć uchodźców?

Liczba głosów:

Deportacje krytykują obrońcy praw człowieka

Deportacje do Afganistanu są krytykowane przez organizacje praw człowieka ze względu na pogarszającą się sytuację w tym kraju. Głównie chodzi o nasilające się tam ataki i zamachy bombowe ze strony talibów i Państwa Islamskiego (IS). W ubiegłym roku w ponad 20 zamachach w stolicy kraju, Kabulu, zginęło około 500 osób, a w styczniu br. już ok. 150.
Szef bawarskiego MSW Joachim Herrmann powiedział, uzasadniając kolejną deportację, że obowiązkiem państwa prawa jest ochrona jego obywateli.

RadioZET.pl/pap/maal