Zamknij

Uczeń zaatakował nauczyciela tasakiem i otworzył ogień do kolegów z klasy

Redakcja
06.09.2017 09:58
Uczeń zaatakował nauczyciela tasakiem i otworzył ogień do kolegów z klasy
fot. Youtube

W Iwantiejewce nieopodal Moskwy uczeń najpierw rzucił się z tasakiem na nauczyciela informatyki, po czym otworzył ogień do rówieśników. 15-latek został zatrzymany i trafił na policję. Jako powód podał to, że nauczyciel zwrócił mu uwagę, gdy ten spóźnił się na lekcję.

Zagłosuj

Czy zaostrzenie prawa zmniejszyłoby liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

Dramatyczna historia wydarzyła się w jednej ze szkół w Iwantiejewce. Nauczyciel zwrócił uwagę 15-latkowi, gdy ten spóźnił się na lekcję. W odpowiedzi został zaatakowany tasakiem. Nauczyciel przeżył, jednak został ranny w głowę. Następnie napastnik odpalił kilka petard i zaczął strzelać do swoich rówieśników z karabinka pneumatycznego.

4 osoby ranne

Ranne zostały co najmniej 4 osoby, jednak jak podają rosyjskie portale, najcięższych obrażeń doznał nauczyciel. – To był cichy chłopak. Często zachowywał się dziwnie – mówił jeden z uczniów. Inni uczniowie w rozmowie z mediami mówili, że 15-latek często żartował, że wystrzela swoich kolegów ze szkoły.

Wzorował się na masakrze w Columbine

Na portalu społecznościowym napastnik zamienił sobie nazwisko na „Klebold”, co można traktować jako odwołanie się do ucznia, który w 1999 roku w Columbine w USA zaczął strzelać do kolegów z klasy. Zginęło wtedy 13 osób.

Tak policjanci wyprowadzali 15-latka ze szkoły:

Widok z okna mieszkania nieopodal szkoły:

Czy Polska ma szanse na reparacje wojenne? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/The Sun/strz