Zamknij

Udaremniony zamach w Berlinie. Mogło dojść do masakry

Redakcja
25.10.2017 11:43
Udaremniony zamach w Berlinie. Mogło dojść do masakry
fot. Flickr (zdjęcie ilustracyjne)

Niemieckim policjantom udało się zatrzymać 40-letniego muzułmanina, który wraz z kilkoma innymi osobami planował zamach w Berlinie. Mundurowi w trakcie przeszukania czterech mieszkań przejęli pokaźne ilości broni i amunicji.

Zagłosuj

Uważasz, że Niemcy są bezpiecznym krajem?

Liczba głosów:

Służby oszczędnie dzielą się informacjami na temat udaremnionego zamachu w stolicy Niemiec. Wiadomo, że śledztwo w tej sprawie trwało od kilku miesięcy, jednak na ślad zatrzymanego funkcjonariusze trafili przez przypadek, przy okazji śledztwa w innej sprawie.

Arsenał broni

Władze poinformowały niemieckie media, że były obawy, że arsenał broni może zostać użyty do zamachu terrorystycznego, jednak prokuratura zaznacza, iż wciąż nie ma dowodu, aby zamach miał być przygotowywany. 40-latek został aresztowany i za kratami poczeka na rozprawę przed sądem.

Błędy berlińskiej policji

Berlińska policja krytykowana jest za szereg błędów popełnionych podczas działań przeciwko terroryście z Tunezji Anisowi Amriemu, który w zamachu w grudniu 2016 roku zabił 12 osób, a blisko 100 ranił. Z raportu kontrolnego wynika, że policja miała podstawy, by wcześniej aresztować podejrzanego i w ten sposób zapobiec tragedii.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Bild.de/strz