Zamknij

Kolizja autobusu z traktorem i ciężarówką. Dziesiątki ofiar

Redakcja
26.05.2018 18:51
Kolizja autobusu z traktorem i ciężarówką. Dziesiątki ofiar
fot. YouTube screen

Kolizja autobusu, ciężarówki i traktora, do której doszło w nocy z piątku na sobotę w Ugandzie, pochłonęła wiele ofiar śmiertelnych. Rzeczniczka ugandyjskiego Czerwonego Krzyża Irene Nakasiita powiedziała agencji AFP, że zginęło 48 osób, w tym 16 dzieci.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja podaje natomiast, że zginęły 22 osoby, w tym kilkoro dzieci. Rzecznik policji Emilian Kayima powiedział, że wśród ofiar śmiertelnych są kierowcy wszystkich trzech uczestniczących w kolizji pojazdów i że 14 rannych przetransportowano śmigłowcem do szpitala w stolicy kraju – Kampali.

Wcześniej pojawiały się informacje, że część rannych przewieziono do szpitala w mieście Kiryandongo na północy kraju, ok. 220 km na północ od stolicy.

Według policji autobus jadący do stolicy zderzył się najpierw z traktorem, a następnie czołowo z ciężarówką załadowaną piwem.

Zobacz także

Do wypadków drogowych dochodzi w Ugandzie bardzo często. Powodem jest zły stan techniczny pojazdów, ale także jazda z nadmierną prędkością i prowadzenie pod wpływem alkoholu. Według ministerstwa transportu Ugandy w latach 2015-2017 w wypadkach drogowych zginęło w tym kraju ponad 9,5 tys. ludzi. 

RadioZET.pl/PAP/DG