Zamknij

Ukraina. Wziął 11 zakładników, w tym 2 dzieci i zabarykadował się w budynku poczty!

Redakcja
30.12.2017 17:47
Ukraina
fot. You Tube screen

Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się wraz 11 zakładnikami w budynku poczty w Charkowie na wschodzie Ukrainy. Jak podają tamtejsze media, powołując się na źródła policyjne, obecnie trwają negocjacje.

Według ustaleń policji, mężczyzna wziął 9 dorosłych zakładników i dwójkę dzieci, a następnie zamknął się z nimi w budynku poczty przy stacji metra Kyivska w północno-wschodniej części Charkowa:

Wiadomo, że zamachowiec jest jeden, ale nie ma pewności czy ma broń palną, czy - tak, jak mówią policjanci - jest obwieszony materiałami wybuchowymi. Nieznane są także jego żądania, choć nieoficjalnie mówi się, że wchodząc do budynku poczty krzyczał coś o zbyt małej liczbie więźniów uwolnionych z rosyjskiej niewoli.

- Żądania napastnika nie są w tej chwili jasne. Cały czas próbujemy nawiązać z nim kontakt - powiedział mediom cytowany przez Gazeta.pl szef lokalnej policji Oleg Bech.

Wspomniana wyżej wymiana jeńców miała miejsce w ostatnią środę. Władze Ukrainy wypuściły z więzień 237 separatystów, w zamian zaś prorosyjscy rebelianci uwolnili 74 jeńców ukraińskich.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/JC/MP