Zamknij

"Ukraina wróciła do Rosji". Szokujący materiał rosyjskich mediów

28.02.2022 10:24
Władimir Putin
fot. Pool AP/Associated Press/East News/Twitter.com/Nexta_tv

Trwają walki na Ukrainie. Żołnierze i ludność cywilna wciąż się bronią, natomiast dochodzą głosy o zniechęceniu i zmęczeniu wojsk rosyjskich. Ta sytuacja musiała zaskoczyć Władimira Putina, który był pewny, że szybko zamontuje w Kijowie rząd marionetkowy. Agencja Ria Novosti w sobotę rano zaliczyła wpadkę, kiedy opublikowała doniesienia o zdobyciu Ukrainy.

Ukraińcy bronią się już piąty dzień. Mimo ciężkiej sytuacji morale nie spada. Rodaków wspiera także prezydent Wołodymyr Zełenski, który cały czas jest na posterunku i zagrzewa rodaków do walki.

Ukraina nie składa broni, a Rosjanie nie robią takich postępów, jakie zakładał Putin. - Zniszczyliśmy kolumny rosyjskiego sprzętu, ich żołnierze są zmęczeni i zniechęceni, wielu z Rosjan zginęło. Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie bronić naszych domów - przekazał w poniedziałek generał pułkownik Aleksander Syrski, cytowany w komunikacie wojsk lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Rosjanie zaliczyli wpadkę. Agencja podała informację o zdobyciu Ukrainy

Białoruski niezależny portal Nexta pokazał zrzut ekranu z jednego z portali propagandowych rosyjskich mediów. Tekst został szybko usunięty, ale internet wszystko pamięta. 26 lutego dokładnie o godz. 8.00 opublikowano artykuł „Ofensywa Rosji i nowego świata”.

Oznacza to, że publikacja została zaplanowana z wyprzedzeniem, a rosyjskie wojska planowały zdobyć Ukrainę w dwa dni. „Ukraina wróciła do Rosji” – można było przeczytać w depeszy. „Rosja przywraca swoją historyczną pełnię, jednocząc rosyjski świat, Rosjan – Wielkorusów, Białorusinów i Małorusów" - donosiła Ria Novosti.

Informację rosyjskiej agencji widać na witrynie web.archiv.org, która zapisuje zawartość stron internetowych z całego świata.

Trwa wojna w Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo:

RadioZET.pl/Twitter.com/Nexta_tv

C