Zamknij

Atak na Chersoń. Płonie centrum handlowe

01.03.2022 16:44

Chersoń to kolejne miasto zaatakowane przez rosyjskiego agresora. Pociski trafiły w budynki mieszkalne, a także w galerię handlową, która stanęła w ogniu. W sieci pojawiło się nagranie.

Chersoń. Galeria handlowa płonie
fot. Twitter

Wojna w Ukrainie trwa już szósty dzień, a Rosjanie atakują kolejne miasta. 1 marca 2022 roku za cel obrali m.in. Chersoń. Państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, że pociski trafiły w dwa wielopiętrowe bloki mieszkalne.

Na skutek ataków w ogniu stanęła galeria Fabrika Mall. W sieci pojawiło się nagranie.

Galeria handlowa płonie. Seria ataków w Chersoniu

"1 marca o godz. 10.53 w Chersoniu wskutek ostrzałów pociski trafiły w dwa ośmiopiętrowe budynki mieszkalne, zniszczone zostały mieszkania na pierwszym i drugim piętrze, a w jednym z budynków wybuchł pożar, w którym według wstępnych danych ranne zostały cztery osoby" - czytamy w komunikacie służb.

W godzinach popołudniowych w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać skutki kolejnego ataku. Mowa o galerii handlowej Fabrika Mall, która stanęła w ogniu. Do pożaru doszło na skutek rosyjskiego ataku.

Trwa wojna na Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

RadioZET.pl

UKRAINA. WOJNA TRWA [RELACJA]