Zamknij

Ukraińcy strącili cztery rosyjskie śmigłowce. Pilot jednego z nich miał zostać schwytany

05.03.2022 16:30

Ukraińskie siły zbrojne strąciły cztery rosyjskie śmigłowce w leżącym na południu kraju obwodzie mikołajowskim - poinformowała w sobotę Marynarka Wojenna Ukrainy.

Ukraina
fot. Twitter/NEXTA (screen)

W dziesiątej dobie wojny w Ukrainie Rosjanie nie ustają w ostrzeliwaniu ukraińskich miast. Ukraińcy jednak dzielnie się bronią. W sobotę udało im się m.in. zestrzelić rosyjski samolot w pobliżu Czernihowa.

Cztery śmigłowce strącone w obwodzie mikołajowskim

Z kolei dowództwo marynarki wojennej naszych wschodnich sąsiadów poinformowało, że - również w sobotę - udało się strącić także cztery śmigłowce agresora w leżącym na południu kraju obwodzie mikołajowskim.

Na facebookowym profilu ukraińskiej marynarki umieszczono również zdjęcie jednej ze strąconych maszyn:

Z kolei portal NEXTA opublikował wideo, które przedstawiać ma płonący helikopter. We wpisie zawarto również informację o schwytaniu pilota:

Szef władz obwodu Witalij Kim przekazał natomiast, że w pobliżu samego Mikołajowa zestrzelono trzy śmigłowce. Dodał, że Ukraińcy zajęli też sprzęt przeciwnika.

Trwa wojna w Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

Wojna w Ukrainie na żywo

RadioZET.pl/PAP/Facebook/Twitter