Zamknij

Przemoc i groźby wobec dzieci w gabinecie dentystki. Policja wszczęła śledztwo

15.02.2021 21:26
dentystka
fot. Twitter.com/trtworld

Skandal w Równem na Ukrainie. W mediach społecznościowych opublikowano nagrania, na których widać, jak dentystka bije dzieci podczas wizyt - podają media. Policja wszczęła dochodzenie po dwóch zgłoszeniach w sprawie możliwego zastosowania przemocy przez lekarkę.

Dentystka biła dzieci? W sobotę lokalne organy ścigania poinformowały o wszczęciu postępowania w sprawie nieodpowiedniego wykonywania obowiązków przez rówieńską stomatolog. Dodano, że zgłoszenia w sprawie możliwych nielegalnych działań lekarki wpłynęły na policję od mieszkanek Równego i Kostopolu na Ukrainie.

Dentystka miała bić małych pacjentów. Policja wszczęła śledztwo

Jak czytamy w komunikacie policji, 8-letnia córka jednej z nich po wizycie w prywatnej klinice dentystycznej miała ropną ranę wargi, a pięcioletnia córka mieszkanki Kostopolu doznała uszkodzeń ciała w trakcie leczenia zębów.

W mediach społecznościowych pojawiło się w tym samym czasie nagranie z kamer monitoringu zamontowanych w gabinecie, na którym widać, jak lekarka wraz z asystentką siłą utrzymują chłopca, a następnie dentystka z całej siły uderza jego głową o fotel dentystyczny. Inne nagranie pokazywało, jak kobieta potrząsa dziewczynką i dusi ją oraz grozi jej strzykawką - podały media. 

Portal Rivne News napisał, że nagrania te udostępniła na prośbę adwokata klinika, z której wcześniej była zwolniona lekarka. Przychodnia dodała, że zwolniła dentystkę w związku ze skargami rodziców na znęcanie się nad ich dziećmi.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP