Zamknij

Dwie osoby zginęły w wybuchu samochodu. Wśród ofiar wolontariuszka Czerwonego Krzyża

15.09.2021 12:20
Wybuch samochodów w mieście Dniepr
fot. YouTube/Информатор Днепр/screen

Dwie osoby zginęły w wybuchu samochodu w środę rano w mieście Dniepr - poinformowała ukraińska policja. Wszczęto śledztwo z artykułu dotyczącego zamachu terrorystycznego. Ofiary to weteran walk w Donbasie i szefowa biura prasowego państwowej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych, która była również wolontariuszką Czerwonego Krzyża - podają media.

Zgłoszenie w sprawie wybuchu w mieście Dniepr na Ukrainie wpłynęło na policję ok. godz. 9 rano (godz. 8 w Polsce). Zginęły dwie osoby, które były w samochodzie: kobieta i mężczyzna. Według rzeczniczki policji do eksplozji doszło wewnątrz pojazdu albo obok niego.

Ukraina. Dwie osoby zginęły w wybuchu samochodu

Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała, że w wybuchu zginęła szefowa biura prasowego tej służby w obwodzie dniepropietrowskim Darja Hrecziszczewa - pisze agencja Interfax-Ukraina. Hrecziszczewa była wolontariuszką Czerwonego Krzyża. Na oficjalnym profilu Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych pożegnano tragicznie zmarłą kobietę. "To straszna wiadomość dla wszystkich ratowników. (...) Bardzo pomagała każdemu, kto tego potrzebował. Darja była niesamowicie miła, przyjazna, towarzyska. Cześć jej pamięci".

Interfax-Ukraina podaje, powołując się na źródła w organach ścigania, że w eksplozji zginął też weteran walk w Donbasie Ołeksij Kawłak. Policja wszczęła dochodzenie, wstępnie kwalifikując zdarzenie jako zamach terrorystyczny. Na razie nie podano więcej szczegółów. 

RadioZET.pl/Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)/oprac. AK

C