Zamknij

Ukraina. Matka wskoczyła do 17-metrowej studni, by ratować córeczkę

31.03.2021 20:27
studnia
fot. Ukraińskie MSW

Pięciolatka wpadła do głębokiej na 17 metrów studni w miejscowości Letyczów na Ukrainie. Matka, niewiele myśląc, wskoczyła za córką. Na szczęście kobieta i dziewczynka przeżyły.

Służby ratunkowe na Ukrainie w miejscowości Letyczów otrzymały nietypowe zgłoszenie o wypadku we wtorek wieczorem. Do głębokiej na 17 metrów (około 5 pięter) studni miały wpaść pięcioletnia dziewczynka i jej matka.

Ukraina. Matka ratowała pięcioletnią córeczkę. Skoczyła do studni

Ratownicy, którzy przybyli na miejsce, zeszli w głąb studni, wykorzystując linę. Na szczęście w środku nie było wody. Okazało się, że zarówno dziecko, jak i kobieta nie odniosły poważniejszych obrażeń. 

Ratownicy najpierw wyciągnęli dziewczynkę, a następnie pomogli wejść na górę jej matce. Z relacji ukraińskiego MSW wynika, że 5-latka miała złamaną nogę, a jej mamie nic się nie stało. Kobieta trafiła do szpitala na badania.

Ze słów matki wynika, że studnia nie była zabezpieczona. Widząc, że dziewczynka wpadła do środka, kobieta rzuciła się dziecku na ratunek. "Na szczęście obie przeżyły" - przekazano w komunikacie MSW.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/7dniv.rv.ua/unn.com.ua