Zamknij

12-latek zginął w strasznym wypadku. Przyniósł do domu amunicję kasetową

08.05.2022 17:40

12-latek zginął w wyniku wybuchu amunicji kasetowej w obwodzie dniepropietrowskim - podała agencja Unian. Chłopiec znalazł na dworze amunicję i przyniósł ją do domu. Wtedy doszło do eksplozji. 

Wojna w Ukrainie
fot. Ukraińska policja

O wypadku poinformował na Telegramie szef dniepropietrowskiej obwodowej administracji wojskowej Walentyn Rezniczenko. - W okręgu synelnikowskim 12-letni chłopiec znalazł amunicję z pocisku kasetowego i przyniósł ją do domu. Ładunek wybuchł - przekazał Rezniczenko, cytowany przez agencję Unian. Chłopca nie udało się uratować.

12-latek zmarł w wyniku wybuchu amunicji kasetowej, którą przyniósł do domu

Urzędnik podkreślił, że jest to „szósta śmierć w regionie z powodu takiej amunicji”. Rezniczenko zaapelował do mieszkańców, aby nie dotykali materiałów wybuchowych pozostawionych po atakach wroga. - Jeśli zauważysz podejrzany obiekt - wezwij ratowników lub policję. Amunicja kasetowa jest zwodnicza. Również jakiś czas po ostrzale tego typu materiały wybuchowe pozostają niebezpieczne - dodał. 

Agencja Unian przypomniała, że 17 kwietnia w Trostiańcu niedaleko miasta Sumy z powodu min i innych materiałów wybuchowych pozostawionych przez rosyjskich okupantów zginęło pięcioro dzieci. Ranny został również mężczyzna, który wybrał się do lasu z psem na spacer.

RadioZET.pl/Unian

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO: