Zamknij

Ukraina. Pożar w domu opieki dla seniorów. Zginęło co najmniej 15 osób

21.01.2021 17:10
Ukraina
fot. AFP PHOTO/State Emergency Service of Ukraine/handout

Pożar w domu opieki dla osób starszych w ukraińskim Charkowie. Co najmniej 15 osób zginęło - wynika z informacji ukraińskiej państwowej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Z kolei prokurator generalna poinformowała o 11 poszkodowanych.

Tragiczne doniesienia z Ukrainy. W Charkowie, na wschodzie kraju, w domu opieki dla osób starszych wybuchł pożar. Z informacji lokalnych mediów wynika, że ogień pojawił się na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego, wcześniej przerobionego na dom seniora, tuż po godz. 15 (o godz. 14 w Polsce). Na zdjęciach i filmach opublikowanych w mediach społecznościowych widać wydostający się z okien dym.

Ukraina. Pożar w domu opieki dla seniorów. "Modlimy się, by nie było więcej ofiar"

Po godzinie 16 służby ukraińskie poinformowały, że na miejscu znaleziono ciała 15 osób. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było nieostrożne posługiwanie się grzejnikami elektrycznymi - przekazała prokurator generalna Iryna Wenediktowa. Wszczęto postępowanie w związku z naruszeniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Kondolencje bliskim ofiar złożył prezydent Wołodymyr Zełenski. We wpisie w mediach społecznościowych poinformował, że w momencie wybuchu pożaru w budynku były 33 osoby starsze. "Wszyscy modlimy się, by nie było więcej ofiar" - dodał.

Prezydent polecił powołanie specjalnej komisji do zbadania przyczyn tragedii. W tej sprawie pilne posiedzenie rządu zwołał premier Denys Szmyhal.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/dsns.gov.ua/timesofindia.indiatimes.com