Zamknij

Rosjanie ostrzelali zatłoczony przystanek. 8 osób nie żyje, wśród rannych dzieci

04.08.2022 13:35
Rosjanie ostrzelali Torećk
fot. Facebook/Pawło Kyryłenko/W ostrzale Torećka zginęło osiem osób. Wśród rannych są dzieci

Co najmniej osiem osób poniosło śmierć, a cztery zostały ranne w czwartek w wyniku ostrzelania przez siły rosyjskie przystanku komunikacji miejskiej w Torećku w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy – poinformował szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko na Facebooku.

Rosyjska artyleria ostrzelała w czwartek Torećk w obwodzie donieckim. Pociski spadły na przystanek komunikacji miejskiej, na którym był tłum ludzi. Zginęło osiem osób. Jest też czterech rannych, w tym troje dzieci. 

Obrażenia odniósł także duchowny z pobliskiej cerkwi, która w wyniku ostrzału została uszkodzona. Pociski uszkodziły również okoliczne bloki mieszkalne.

Ukraina. 8 ofiar rosyjskiego ostrzału w Torećku

Kyryłenko poinformował, że do ataku doszło około godz. 11 (godz. 10 w Polsce). Według wstępnych ustaleń ostrzał był prowadzony z artylerii.

Szef władz obwodowych podkreślił, że wszyscy mieszkańcy obwodu donieckiego znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Powtórzył też skierowany do cywilów z obwodu donieckiego apel prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, aby opuścili swoje domy zanim dojdzie do nasilenia walk.

RadioZET.pl/PAP

C