Zamknij

Śmiertelny bilans wichury. Powalone drzewo zabiło kobietę

25.02.2020 11:43
Śmiertelny bilans wichury. Powalone drzewo zabiło kobietę
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Wichura sieje spustoszenie na Ukrainie. Jak przekazała we wtorek państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych, w Odessie powalone przez wiatr drzewo spadło na kobietę. 69-latka nie przeżyła. Taki sam wypadek miał miejsce również w Chersonie, gdzie drzewo przygniotło 13-letniego chłopca. Ranny nastolatek trafił do szpitala.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wyniku silnego wiatru na Ukrainie - poinformowała we wtorek państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. Wiatr uszkodził ok. 150 budynków w dziewięciu obwodach kraju. Ponad 500 miejscowości pozostaje bez prądu.

Zobacz także

Powalone przez wiatr drzewo zabiło kobietę

Ofiara śmiertelna to kobieta, która zginęła w poniedziałek w Odessie, na południu Ukrainy, kiedy upadło na nią powalone przez silny poryw wiatru drzewo. 69-latka zmarła przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Drzewo upadło też na dziecko w Chersoniu, również na południu; rannego 13-latka przewieziono do szpitala.

Zobacz także

W obwodzie lwowskim, na zachodzie Ukrainy, wiatr uszkodził trakcje kolejowe, w związku z czym w poniedziałek wstrzymano ruch kilku pociągów. W Chersoniu przez silny wiatr wstrzymano pracę lotniska.

Zobacz także

Meteorolodzy ostrzegają, że trudne warunki atmosferyczne będą utrzymywać się przez wtorek.

 

RadioZET.pl/PAP