Zamknij

Skandal w centrum handlowym. Schody zdobiła gigantyczna swastyka

Redakcja
20.02.2019 14:36
Skandal w centrum handlowym. Schody zdobiła gigantyczna swastyka
fot. Twitter screen

Na schodach w jednej z galerii handlowych na Ukrainie pojawiła się swastyka. Schody w barwach III Rzeszy wywołały oburzenie na całym świecie. Władze sklepu zapewniają, że nie mają żadnego związku ze sprawą.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Swastyka pojawiła się na podświetlanych LED-ami schodach w galerii handlowej „Gorodok” w Kijowie na Ukrainie. Ukraińskie media zwracają uwagę, że ulica, przy której mieści się sklep, nosi imię ukraińskiego nacjonalisty Stepana Bandery.

Zobacz także

Sprawa opisywana jest często jako możliwa prowokacja przeprowadzona na użytek Moskwy. Oburzenia nie kryją na Twitterze m.in. szef Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego, Eduard Dolinski. Jak twierdzi, sytuacja miała miejsce najprawdopodobniej 16 lutego, kilka godzin przed sobotnim pochodem ku czci Stepana Bandery, który odbył się w Kijowie.

Po tym, jak szokujący film obiegł media społecznościowe na całym świecie, władze galerii przepraszają i przekonują, że pracownicy nie mają nic wspólnego z sytuacją, a ich system informatyczny został zhakowany. „Niestety, nie jesteśmy pierwszymi, którzy cierpią z powodu działań intruzów” – brzmi fragment oświadczenia opublikowanego na Facebooku.

„Obecnie aktywnie poszukujemy osób odpowiedzialnych za ten atak” – przekonuje administracja galerii.

Zobacz także

RadioZET.pl/kresy.pl/timesofisrael.com/MK