Zamknij

Ukraina. Troje dzieci zginęło w wybuchu miny

Redakcja
30.09.2018 18:21

Troje dzieci zginęło a jedno zostało ranne w niedzielę w wyniku wybuchu miny w Gorłówce na wschodzie Ukrainy. Do tragedii doszło na na terenach opanowanych przez prorosyjskich separatystów w Donbasie.

Ukraina. Troje dzieci zginęło w wybuchu miny
fot. AFP PHOTO/Anatolii STEPANOV/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według cytowanej przez nią obrończyni praw człowieka Wiry Jastrebowej do zdarzenia doszło około godziny 13 (godz. 12 w Polsce). Źródła aktywistki mówią, że dzieci zginęły w eksplozji miny przeciwpiechotnej.

Natomiast według ukraińskiej telewizji 5. Kanał wybuchła kierunkowa odłamkowa mina przeciwpiechotna typu MON-50.

Zobacz także

Czworo dzieci poszło do lasu na kontrolowanym przez bojowników terytorium Donieckiej Republiki Ludowej. Bojownicy wcześniej zaminowali ten teren. Dzieci weszły na minę.

- Dwoje 13-latków i 12-letnie dziecko zginęło na miejscu. Czwarte, 10-latek, znajduje się w szpitalu; lekarze starają się go uratować i ograniczyć skutki wybuchu” - powiedziała Jastrebowa.

Zobacz także

Jak wyjaśniła, informacje o zdarzeniu przekazali jej lekarze, którzy pracują w samozwańczej donieckiej republice.

Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa od 2014 roku, kiedy po ucieczce z kraju prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza i aneksji Krymu przez Rosję wspierani przez Moskwę separatyści utworzyli dwie samozwańcze republiki ludowe - doniecką i ługańską. W wyniku walk w tym regionie zginęło dotychczas ponad 10 tys. ludzi.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD