Zamknij

Ukraina. Troje dzieci zginęło w wybuchu miny

Redakcja
30.09.2018 18:21
Ukraina. Troje dzieci zginęło w wybuchu miny
fot. AFP PHOTO/Anatolii STEPANOV/East News

Troje dzieci zginęło a jedno zostało ranne w niedzielę w wyniku wybuchu miny w Gorłówce na wschodzie Ukrainy. Do tragedii doszło na na terenach opanowanych przez prorosyjskich separatystów w Donbasie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według cytowanej przez nią obrończyni praw człowieka Wiry Jastrebowej do zdarzenia doszło około godziny 13 (godz. 12 w Polsce). Źródła aktywistki mówią, że dzieci zginęły w eksplozji miny przeciwpiechotnej.

Natomiast według ukraińskiej telewizji 5. Kanał wybuchła kierunkowa odłamkowa mina przeciwpiechotna typu MON-50.

Zobacz także

Czworo dzieci poszło do lasu na kontrolowanym przez bojowników terytorium Donieckiej Republiki Ludowej. Bojownicy wcześniej zaminowali ten teren. Dzieci weszły na minę.

- Dwoje 13-latków i 12-letnie dziecko zginęło na miejscu. Czwarte, 10-latek, znajduje się w szpitalu; lekarze starają się go uratować i ograniczyć skutki wybuchu” - powiedziała Jastrebowa.

Zobacz także

Jak wyjaśniła, informacje o zdarzeniu przekazali jej lekarze, którzy pracują w samozwańczej donieckiej republice.

Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa od 2014 roku, kiedy po ucieczce z kraju prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza i aneksji Krymu przez Rosję wspierani przez Moskwę separatyści utworzyli dwie samozwańcze republiki ludowe - doniecką i ługańską. W wyniku walk w tym regionie zginęło dotychczas ponad 10 tys. ludzi.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD