Zamknij
wybuch na Ukrainie
2 Zobacz galerię
fot. Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych

W wybuchu podczas rozpalania ogniska w Karpatach na Ukrainie dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do eksplozji ładunku z czasów pierwszej wojny światowej.

Do  wybuchu doszło w środę wieczorem w pobliżu miejscowości Woronenko na  Ukrainie. W Karpatach wypoczywała grupa 12 osób, w tym dwoje dzieci. Eksplozja nastąpiła, kiedy turyści zaczęli rozpalać ognisko.

Wybuch podczas rozpalania ogniska na Ukrainie. Dwie osoby zginęły

W wybuchu zginęły dwie osoby pochodzące z obwodu iwano-frankowskiego, a pięć zostało hospitalizowanych z różnym stopniem obrażeń - pisze Interfax-Ukraina. Według wstępnych ustaleń policji eksplodował pocisk z czasów pierwszej wojny światowej. 

"Wiadomo, że przez teren, gdzie wypoczywali turyści, przechodziła Linia Arpada. Na miejscu zdarzenia znaleziono lej powstały w wyniku wybuchu i odłamki skorodowanego metalu, podobne do odłamków pocisku z czasów pierwszej wojny światowej" - podała  policja obwodu zakarpackiego, cytowana przez Interfax-Ukraina.

Według lokalnych mediów wszystkie poszkodowane osoby to kobiety. Jedna z nich jest w stanie ciężkim, innej amputowano rękę. Dzieci nie zostały ranne.

RadioZET.pl/PAP Autorka: Natalia Dziurdzińska