Zamknij

Żołnierz otworzył ogień podczas wydawania broni. Zastrzelił pięciu wojskowych

27.01.2022 11:06
Zastrzelił pięciu żołnierzy i uciekł
fot. screen Policja Narodowa Ukrainy

21-letni żołnierz Gwardii Narodowej Ukrainy zastrzelił w czwartek nad ranem pięciu funkcjonariuszy tej jednostki i ranił kolejnych pięciu - podało tamtejsze MSW. Służby ustalają motywy zbrodni. Sprawca uciekł, ale udało się go zatrzymać - podała ukraińska policja.

Żołnierz ukraińskiej Gwardii Narodowej zastrzelił z karabinka kałasznikow pięciu innych wojskowych tej jednostki. Ranił też kolejnych pięciu mundurowych, po czym zbiegł.

21-latek otworzył ogień podczas wydawania broni funkcjonariuszom na terenie zakładów rakietowych "Jużmasz" w mieście Dniepr. Z nieznanych przyczyn zastrzelił z kałasznikowa pięciu żołnierzy Gwardii Narodowej i ranił kolejnych pięciu - czytamy w komunikacie.

Ukraina. Żołnierz zastrzelił pięciu wojskowych z kałasznikowa i zbiegł

Podczas udzielania pomocy medycznej zmarła ranna kobieta. 21-letni uzbrojony sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. W mieście trwała operacja specjalna. Ukraińskie MSW informowało, że poszukiwanym żołnierzem był urodzony w 2001 roku Artemij Riabczuk. "Został zatrzymany przez policjantów w obwodzie dniepropietrowskim. Poniesie najwyższą odpowiedzialność przewidzianą przez prawo" - przekazał szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, cytowany przez agencję Interfax Ukraina.

RadioZET.pl/Policja Narodowa Ukrainy/Interfax.com.ua

C