Zamknij

Ukraińcy uderzyli systemem HIMARS. Ogromne straty rosyjskiego wojska

08.08.2022 07:32
himars
fot. Cover Images /East News

Ponad 100 rosyjskich żołnierzy zginęło w wyniku ataku sił ukraińskich z użyciem amerykańskich systemów rakietowych HIMARS w nocy z niedzieli na poniedziałek 8 sierpnia w okupowanym przez wojska rosyjskie Melitopolu, na południu Ukrainy - poinformował Iwan Fedorow, mer miasta lojalny wobec władz w Kijowie.

Ukraińcy zadali Rosjanom kolejne, dotkliwe ciosy. - Dziś w nocy nastąpiło uderzenie z użyciem precyzyjnych rakiet HIMARS na punkty tymczasowej dyslokacji wojsk okupacyjnych - oświadczył Iwan Fedorow. Jak dodał, Rosjanie stacjonowali w tymczasowych koszarach w obiektach przemysłowych w różnych częściach Melitopola, miasta w obwodzie zaporoskim.

Kontrofensywa Ukraińców. Rosjanie stracili ponad 100 żołnierzy

W komunikacie na serwisie Telegram mer napisał, że w wyniku ostrzału Rosjanie stracili ponad 100 ludzi i znaczną ilość sprzętu wojskowego.

- W zeszłym tygodniu okupanci przerzucili znaczną część obrony przeciwlotniczej z Melitopola do Chersonia. Dzisiejsza noc przyniosła najlepsze rezultaty i świadczy o tym, że pozostawione oddziały obrony przeciwlotniczej wroga nie są w stanie przeciwstawić się HIMARS-om - oznajmił Fedorow.

Wyraził nadzieję, że to osłabienie rosyjskiej obrony przeciwlotniczej tworzy warunki do "skutecznej kontrofensywy (ukraińskiej) na kierunku Melitopola".

RadioZET.pl/ PAP

C