Zamknij

Niedźwiedź umarł z głodu przed kamerą. Internauci poruszeni do łez [WIDEO]

Redakcja
10.12.2017 14:17
Niedźwiedź umarł z głodu przed kamerą. Internauci poruszeni do łez [WIDEO]
fot. YouTube

W sieci pojawiło się nagranie, które wyjątkowo poruszyło internautów. Przedstawia ono wygłodniałego niedźwiedzia polarnego, który ostatkiem sił szuka pożywienia i pada na ziemie. – Kiedy to nagrywaliśmy, łzy płynęły nam po policzkach – mówi Paul Nicklen z organizacji Sea Legacy. 

 

Zmiany klimatu przyczyniają się do spadku pokoleń liczebność niedźwiedzi polarnych. Wzrost temperatury na Ziemi i topnienie lodowców sprawiają, że zwierzęta mają trudności z polowaniem na foki.

Naukowcy ostrzegają, że zwierzęta w przeciągu stu lat mogą zniknąć z powierzchni ziemi. Do 2050 roku ilość dostępnej żywności na świecie może również zmniejszyć się o ok. 1/3. Dalsza bierność i niedostrzeganie problemu wzrostu emisji gazów cieplarnianych grozi katastrofą. 

Zobacz także

Fotograf Paul Nicklen udostępnił w Internecie nagranie przedstawiające wygłodniałego niedźwiedzia polarnego. ''Naukowcy twierdzą, że niedźwiedzie wymierają. Chcę, żeby ludzie zrozumieli, jak to wygląda. Niedźwiedzie mogą umrzeć z głodu'' – tłumaczy Nicklen w rozmowie z National Geographic. 

RadioZET.pl/DG 

C