Zamknij

Szwedzka minister: fundusze unijne powinny być zależne od chęci przyjmowania uchodźców

Redakcja
01.06.2017 17:32
Szwedzka minister: fundusze unijne powinny być zależne od chęci przyjmowania uchodźców
fot. Youtube

Szwedzka minister finansów Magdalena Andersson stwierdziła, że wypłacanie krajom członkowskim UE funduszy powinno być zależne od chęci przyjmowania uchodźców. Wcielenie w życie jej pomysłu dotknęłoby w szczególności Polskę i Węgry.

Zagłosuj

Popierasz pomysł szwedzkiej minister finansów?

Liczba głosów:

Minister finansów Szwecji w wywiadzie dla agencji Reutera powiedziała o swojej wizji wypłacania unijnych środków poszczególnym państwom. – Wypłacanie krajom członkowskim UE unijnych funduszy na rozwój biedniejszych regionów powinno zależeć od ich chęci do przyjmowania uchodźców ubiegających się o azyl – tłumaczyła Magdalena Anderson.

Członkini Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej twierdzi, że kraje będące we wspólnocie powinny wykonywać rozporządzenia Brukseli. – Jest nierozsądne, że kraje, które nie wykonały decyzji UE (...) w sprawie migracji, wciąż otrzymują znaczne środki z unijnych funduszy strukturalnych – mówiła Andersson.

W przeliczeniu na liczbę mieszkańców to właśnie Szwecja udzieliła jak do tej pory schronienia największej liczbie osób spośród wszystkich państw UE.

Polski rząd mówi "nie"

Szefowa polskiego rządu 24 maja w sejmie stanowczo sprzeciwiła się narzucaniu przez Unię Polsce rozwiązań w sprawie przyjmowania uchodźców. – Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. Nie zgodzimy się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Chcemy pomagać ludziom, a nie elitom. My nie dopuścimy do tego, żeby polskie dzieci nie mogły bezpiecznie iść do klubu czy szkoły – mówiła Beata Szydło.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz