Zamknij

Ramzan Kadyrow popiera ustawę o IPN

Redakcja
05.02.2018 13:50
Ramzan Kadyrow popiera ustawę o IPN
fot. East News

Polski rząd otrzymał nieoczekiwane wsparcie w procedowaniu noweli ustawy o IPN. Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow oświadczył, że popiera działanie władz nad Wisłą. 

Zdaniem Ramzana Kadyrowa Polska słusznie „zakazała banderowską ideologię”. Swoje stanowisko opublikował w aplikacji Telegram. Kadyrow uważa, że USA, Ukraina i Izrael były „oburzone przegłosowaną przez Sejm i Senat ustawą i zaczęli obwiniać za przyjęcie prawa rosyjskich dyplomatów”. Przywódca Czeczenii dodał, że „trudno winić kogoś za walkę z heroizacją nazistów”. Chodziło mu tu o wspomnianych dyplomatów.

Zobacz także

Kadyrow znany jest ze swojego poparcia i sympatii do prezydenta Rosji Władmira Putina. W swoim wpisie podkreśla, że to właśnie Rosja wielokrotnie apelowała, aby Europa nie zapominała o cenie, jaką poniesiono za wygraną nad III Rzeszą. 

Kadyrow uważa, że Polska poznała skutki ingerencji krajów promujących demokrację w inne państwa. Podał tu przykład wydarzeń na Majdanie, które nazwał „chaosem, rozruchami i nazistowską ideologią” i stwierdził, że dosięgły też sąsiadów Ukrainy. W tym Polskę, dla której groźne stały się „nastroje banderowskie”. 

Zobacz także

Dodał, że ludzie potrzebują nowych idei i „banderowskiej ideologii” nie pokona się przepisywaniem historii na nowo. 

RadioZET.pl/WP/KM