Zamknij

Utrudnienia dla turystów ubiegających się o wizę do USA

Redakcja
22.01.2018 17:06
Utrudnienia dla turystów ubiegających się o wizę do USA
fot. Pixabay

Spore komplikacje czekają turystów udających się do Stanów Zjednoczonych. Powodem jest brak uchwalenia budżetu i rozpoczęcie zawieszenia działalności rządu federalnego.

Zagłosuj

Planujesz wybrać się do USA?

Liczba głosów:

W Stanach Zjednoczonych Senat nie uchwalił prowizorium budżetowego, przez co w nocy z 19 na 20 stycznia wszczęto procedurę zawieszania rządu federalnego. Efektem zmian budżetowych może być fakt, że turyści nie będą mogli skorzystać z części atrakcji turystycznych, nawet tych darmowych. To spory problem dla osób, które zaplanowały sobie wcześniej wakacje w USA na początku 2018 roku.

Zła wiadomość dla turystów

Według doniesień zza oceanu 850 tys. pracowników instytucji federalnych w poniedziałek miało zostać w domach. Rząd federalny w USA zarządza wieloma parkami narodowymi i innymi atrakcjami turystycznymi, które przez problemy polityczne nie będą pracowały. Wśród miejsc, gdzie nie będzie można wejść, jest m.in. statua wolności. Od poniedziałku 22 stycznia biletów nie można kupić w kasie – czytamy na Fly4free.pl. Osoby, które wcześniej nabyły wejściówki na statuę, otrzymają zwrot kosztów.

Dłużej poczekamy na wizę

Problemy czekają nie tylko turystów lecących do USA, a także tych, którzy dopiero planują ubiegać się o wizę. W związku z ostatnimi wydarzeniami planowane są spore opóźnienia w procesie decyzyjnym dotyczącym przyznawania wiz.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fly4free.pl/strz