Zamknij

Kwatera ONZ w Nowym Jorku zamknięta. Przed budynkiem mężczyzna ze strzelbą

Aleksander Klekocki
02.12.2021 21:24
Akcja policji przed kwaterą ONZ
fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Kwatera ONZ w Nowym Jorku została zamknięta po tym, jak w okolicy pojawił się uzbrojony mężczyzna. CNN podaje, że policji udało się już zatrzymać podejrzanego. Nikt nie został poszkodowany.

Nowojorska policja została postawiona na nogi, gdy w pobliżu kwatery Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) pojawił się uzbrojony mężczyzna. Budynek zamknięto, a personel wewnątrz budynku został poproszony o schronienie się.

Podano, że mężczyzna był uzbrojony w strzelbę i miał przy sobie torbę. Na miejsce prewencyjnie wysłano specjalną jednostkę policji zajmującą się ładunkami wybuchowymi. 

Uzbrojony mężczyzna przed kwaterą ONZ w Nowym Jorku

Funkcjonariusze podjęli negocjacje z mężczyzną. Rzeczniczka nowojorskiej policji Cathy Gamble, powiedziała, że został już ujęty i trafił do aresztu. Z kolei inne źródło, na które powołuje się CNN, podało, że mężczyzna został przewieziony do pobliskiego szpitala.

Przedstawiciel służb w rozmowie z CNN powiedział, że podejrzany obwiniał ONZ o “negatywny wpływ na świat”. Akcja policji przed kwaterą ONZ rozpoczęła się o 10:45 czasu lokalnego i zakończyła o 13:40 - przekazała rzeczniczka ONZ Stephane Dujarric.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/CNN/Reuters

C