Zamknij

Atak nożownika podczas festynu politycznego. Policja: Nie żyje kobieta

06.07.2022 21:33

Atak podczas festynu z politykami na placu w centrum Visby na Gotlandii. Nie żyje 60-letnia kobieta. Niejasny jest motyw ataku. Według mediów nożownik miał powiązania z ruchem nacjonalistów.

atak nożownika
fot. PAP

Nie żyje 60-kobieta ugodzona w środę w trakcie festynu z politykami na placu w centrum Visby na Gotlandi. Na miejscu przez świadków zatrzymany został 33-letni mężczyzna, który następnie trafił w ręce policji. Jest on podejrzany o morderstwo.

Jak podała gazeta "Expressen", mieszkający w południowej Szwecji domniemany napastnik uczestniczył w wielu demonstracjach nacjonalistycznego Nordyckiego Ruchu Oporu (NMR). Szef policji na Gotlandii Fredrik Persson na konferencji prasowej stwierdził, że "na razie nic nie wiadomo o politycznym motywie". - Trwa śledztwo - podkreślił.

Szwecja. Atak nożownika podczas festynu politycznego

Liderka Partii Centrum Annie Loof odwołała konferencję prasową, która miała odbyć się nieopodal miejsca, gdzie doszło do tragedii. Wieczorem swoją mowę rozpoczęła od minuty ciszy.

W Visby na Gotlandii trwa tradycyjny polityczny Tydzień Almedalen (od nazwy parku) zwany świętem demokracji podczas, którego politycy uczestniczą w debatach, a także spotkają się z wyborcami. Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.

RadioZET.pl/ Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP)