Zamknij

Uciekli z płonącego domu. W środku zostawili trójkę dzieci

Redakcja
24.02.2018 21:25
Uciekli z płonącego domu. W środku zostawili trójkę dzieci
fot. East News

Tragiczny pożar domu na Uralu w Rosji. W budynku mieszkała para z czwórką dzieci. Jak donoszą rosyjskie media, przerażeni rodzice nie uratowali własnych pociech. Z ognia o własnych siłach wydostała się najstarsza z rodzeństwa. Reszta dzieci spłonęła żywcem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według lokalnych mediów, przyczyną pożaru był najprawdopodobniej niedopałek papierosa. W chwili pojawienia się ognia w domu znajdowała się szóstka lokatorów - dwoje dorosłych oraz czworo dzieci.

Wybuch pożaru zauważyła najstarsza dziewczynka, która wybiegła z płonącego domu jako pierwsza. Tuż za nią budynek opuścili jej rodzice. Pozostałe dzieci, 3-letnia dziewczynka oraz 4-letni chłopczyk, schowali się w pokojach. Ich nowo narodzony braciszek spał w łóżeczku.

Zobacz także

Przybyli na miejsce strażacy znaleźli w zgliszczach domu trzy spalone ciała. Rodzice wraz z najstarszą córką zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Policjanci prowadzący sprawę poinformowali, że rodzina znajdowała się pod opieką rosyjskiego MOPS-u. Para miała problemy z alkoholem, dzieci wychowywały się w trudnych warunkach. 

RadioZET.pl/RIA Novosti/DG