Zamknij

W stolicy ISIS zawisła polska flaga. Terroryści pokonani po 4 miesiącach walk

Redakcja
17.10.2017 22:43
W stolicy ISIS zawisła polska flaga. Terroryści pokonani po 4 miesiącach walk
fot. Facebook

Zwycięstwo! Właśnie zdobyliśmy stolicę ISIS (tzw. Państwa Islamskiego – red.) – tak cieszyli się polscy wojownicy walczący w szeregach Grupy Zadaniowej „Gniew Eufratu”, gdy po czterech miesiącach zaciętych walk zdobyli Ar-Raqqę.

Zagłosuj

Czy Polacy powinni walczyć na froncie przeciwko ISIS?

Liczba głosów:

Żołnierze z formacji „Gniew Eufratu” pochwalili się swoim sukcesem na Facebooku kilka godzin po wielkim zwycięstwie. – Była to jedna z najcięższych bitew naszych czasów. Chwała wszystkim poległym i walczącym z terrorem kalifatu w Raqqa! Chciałbym również zaznaczyć, ze wszyscy bojownicy biorący udział w tej operacji byli ochotnikami. Kurdowie, Arabowie, Jazydzi, „Syriacy” oraz kilkudziesięciu obcokrajowców, w tym nas – Polaków! – czytamy.

Wielki sukces Polaków

Symbolicznym momentem było zawieszenie polskiej flagi na jednym z budynków w mieście, które jeszcze wczoraj było nieformalną stolicą tzw. Państwa Islamskiego. – W samym sercu Raqqa zawisła wielka polska flaga. Żeby pamiętali, kto tu był i co im zrobił. Z kim lepiej nie zadzierać – pisze dowódca oddziału o pseudonimie Archer, z którym rozmawialiśmy w maju br.

Dżihadyści rozbici

Ponad 20 weteranów wojennych stworzyło oddział nazwany „Gniew Eufratu”. Wśród nich jest ośmiu Polaków, m.in. weterani z GROM-u. Na własną rękę wyruszyli do Syrii, walczyć z dżihadystami. Gratulujemy sukcesu!

Zobacz także

RadioZET.pl/Facebook/strz