Zamknij

Walka w Lidlu o prosecco. 17 osób rannych, 5 aresztowanych

Redakcja
30.08.2017 13:53
Walka w Lidlu o prosecco. 17 osób rannych, 5 aresztowanych
fot. Twitter

5 osób zostało zatrzymanych, a 17 odniosło obrażenia. Brzmi to jak opis przestępstwa, jednak to tylko efekt promocji, jaką sieć sklepów Lidl zorganizowała w Wielkiej Brytanii. 6 butelek prosecco można było zakupić za 20 funtów, czyli o 40 proc. taniej, niż na co dzień. Po kilku dniach okazało się, że za zamieszaniem stoi brytyjski portal satyryczny Southend News Network, któremu udało się "wkręcić" tysiące czytelników.

Southend News Network.

40-procentowy upust na popularne wino musujące prosecco przyciągnął do sklepów Lidl prawdziwe tłumy. Największe zainteresowanie zestawem napojów odnotowano w mieście Essex, gdzie asortyment rozszedł się dosłownie w pięć minut.

Walka o prosecco

Klienci Lidla w Essex tak bardzo chcieli dostać zestaw sześciopak prosecco, że doszło do rękoczynów. Nie obyło się bez interwencji policji. 5 osób zostało zatrzymanych i na komendzie musieli złożyć wyjaśnienia po tym, jak w wyniku kłótni rannych zostało 17 osób.

Kolejki przed sklepem

Z relacji świadków opisywanych przez brytyjski dziennik „Metro” wynika, że około godz. 8 rano przed otwarciem Lidla pod sklepem koczowało ok. 600 osób.

Po kilku dniach okazało się, że za informacjami o rannych w wyniku walk o prosecco stoi brytyjski portal satyryczny Southend News Network, któremu udało się "wkręcić" tysiące czytelników. Kolejki i kłótnie o musujący napój wyskokowy były, jednak informacje o aresztowanych i rannych to tylko dowcip, który rozszedł się w błyskawicznym tempie po portalach internetowych w wielu krajach.

Prosecco nie dało się już kupić 7 minut po otwarciu Lidla

RadioZET.pl/Onet.pl/Metro/strz