Zamknij

Walki w Donbasie. Zginęło dwóch żołnierzy sił rządowych

Redakcja
11.03.2017 16:08
Donbas
fot. PAP/EPA

Dwóch żołnierzy sił rządowych zginęło w ostatniej dobie, a 16 zostało rannych w walkach z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy – poinformował sobotę przedstawiciel ministerstwa obrony w Kijowie Andrij Łysenko.

- W ciągu ostatniej doby w wyniku działań bojowych zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy. 16 zostało rannych i odniosło obrażenia – oświadczył na briefingu.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Według Łysenki separatyści do ataków na pozycje ukraińskie wykorzystują uzbrojenie, które - zgodnie z mińskimi ustaleniami w sprawie uregulowania konfliktu w Donbasie - powinno być wycofane poza linię frontu.

W obwodzie ługańskim zastosowali moździerze, haubice i systemy rakietowe Grad, a w obwodzie donieckim użyli moździerzy, czołgów i transporterów opancerzonych.

Konflikt na wschodzie Ukrainy toczy się już od blisko trzech lat. Ukraińskie siły rządowe walczą tam z bojownikami tzw. republik ludowych, donieckiej i ługańskiej, które otrzymują wsparcie w ludziach i sprzęcie wojskowym z Rosji. W Donbasie zginęło dotąd około 10 tys. osób.

RadioZET.pl/PAP/DG